Цей пост буде перший із циклу публікацій «Не роби так». Тут ми будемо розповідати про типові і не типові помилки при створенні проєкту та під час реалізації обʼєктів. Опишемо, як уникати помилок, як економити свій час та гроші. Поділимось досвідом особистим і досвідом наших клієнтів. Розкажемо про що жаліють люди після ремонту. Дамо підказки від професіоналів: як не треба роботи і як робити краще. Поїхали!
Розетки не там.
Під час проєктування дуже важливо запланувати всі електровиводи там, де вони будуть потрібні. Інколи архітектори нехтують цим питанням і ліплять забагато зайвих розеток або навпаки. Також люди, які самостійно, без проєкту, виконують ремонтні роботи, припускаються таких помилок. Тому слід добре подумати перед тим, як виконувати розводку електрики.
Зробіть власний чек-лист. Пропишіть функціонал кожної кімнати, звірте з
планувальним рішенням, подумайте над побутовою технікою, стаціонарними пристроями та мобільними гаджетами. Після цього ви самі зможете відповісти собі на питання: скільки розеток має бути та де вони мають знаходитися?
Щоб полегшити це завдання, тримайте наш власний лайфхак — це список найтиповіших помилок.
Забуті розетки на кухні:
Розетка під подрібнювач відходів;
Розетка під осмос;
Розетка прихованого монтажу у стільниці (якщо є острів/бар);
Резервні розетки для кухонних приборів та гаджетів;
Забуті розетки холу/вітальні:
Розетка під роботу пилососа (зазвичай ми розташовуємо або під пуфом у холі, або під тумбою ТВ у вітальні);
Ккабель-канал — це канал з гофрую для прокладки кабелей від ТВ до гаджетів у тумбі, наприклад: ресивер, вініловий програвач, ігрова станція, тощо...
Розетки біля диванів та крісел для зарядки гаджетів;
Забуті розетки санвузла:
Розетки біля дзеркала для бритви/фену;
Приховані розетки у тумбі, за дзеркалом для зарядки гаджетів;
Забуті розетки гардеробної:
Розетка для праски;
Розетка для електро сушилки взуття;
електро вивід для підсвітки дзеркала.
Цей шорт-лист найрозповсюдженіших помилок щодо розеток у сучасній квартири/дому. Далі поговоримо про те, що в цілому забувають люди при ремонті. Як виявляється, це не тільки розетки біля унітазу, для любителів позаліпати у телефоні ) Також буде короткий опис того, на що варто звернути увагу до планування ремонту.
Що забувають під час ремонту.
Велике дзеркало у повний ріст. Часто роблять маленьке дзеркало або тільки у ванній. Як доводить практика, це не зручно. Велике дзеркало допомагає добре роздивитись себе перед виходом з житла, також розширює простір та в цілому виглядає стильно і сучасно. Також необхідно врахувати підсвітку цього дзеркала, щоб ефект був як практичний так і декоративний.
Забувають передбачити місце під великогабаритні предмети, на кшталт: прасувальної дошки, швабри, лижів чи сноуборду, вудочки, спортивного знаряддя і так далі. Про речі побуту чи дозвілля треба завчасно подумати та передбачити для них окремі місця у шафі гардеробної чи інших місцях. Необхідно продумати, де ви їх будете зберігати, що б ними було зручно користуватись. Наприклад, речі повсякденного використання мають бути на більш доступних полицях. А речі, якими ви користуєтесь рідко або сезонно, можуть знаходитись десь на антресольних ярусах шафи.
Забувають про місце під бутильовану воду або осмос. Вода, а точніше чиста питна вода, дуже важлива у житті людини. Про те часто трапляються випадки, коли люди забувають, що для зберігання та використання бутлів потрібно передбачити вдосталь місця. Або, якщо ви плануєте використовувати очисну систему, передбачити для неї місце та живлення (про розетку під осмос писав вище). Також буде не зайвим продумати, яким саме краном ви будете набирати чисту воду. Окремий маленький кран, звісно, може бути, але набагато симпатичніше виглядає спеціальний змішувач на 2 отвори: один для питної води, а другий для технічної.
Отже, люди забувають зробити чимало, але ж наш комфорт і залежить від того, наскільки уважно ми відносимось до цих, здавалося б, дрібниць. Гармонічне поєднання функціоналу, ергономіки та умовної краси – це і є ідеальний інтер’єр, місце де хочеться жити! Саме для того, щоб у вас вийшло втілити у життя інтер’єр вашої мрії, я Ковінько Максим, буду вести блог з власними порадами та від практикуючих дизайнерів-архітекторів. Далі буде!
Comments